کد خبر: ۱۰۹۶۸۴
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۳۹۴ - ۰۱:۱۸
رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) در دیدار با استاندار کردستان گفت: سعی داریم با احصای نیازهای مهم نیازمندان در هر منطقه و استانی بسترهای لازم را برای توانمندسازی آنان با حفظ کرامت این قشر فراهم کنیم

به گزارش کمیته امداد امام خمینی(ره) ، سید پرویز فتاح در دیدار با استاندار کردستان اظهار کرد: با استان کردستان ناآشنا نیستم و به همین واسطه نگاهم به رفع مشکلات مددجویان و توانمندسازی آنان در این استان ویژه است.

وی گفت: نظام جمهوری اسلامی برای رسیدن به امنیت و اقتدار امروزی بهای سنگینی پرداخت کرده است، چرا که شهیدان زیادی در راستای مقابله با دشمنان در این خطه از ایران اسلامی به شهادت رسیدند.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) تصریح کرد: کردستان امروزه به برکت خون پاک هزاران شهید که از بطن و جای‌جای کشور برای مقابله با دشمنان به اینجا آمده بودند، از امنیت کاملا پایداری برخوردار است.

وی امنیت کردستان را در تراز بسیار بالایی ارزیابی کرد و گفت: امنیت در این استان مرزی در شرایطی وجود دارد که کشور هم‌مرز آن یکی از ناامن‌ترین کشورهای جهان است.

به گفته فتاح، برقراری و وجود امنیت پایدار در کردستان که در سال‌های آغازین پیروزی انقلاب اسلامی محلی برای جولان ضدانقلاب و دشمنان نظام بود نشان از مشارکت بالای مردم و همراه بودن آنان با نظام است.

وی خطاب به استاندار کردستان گفت: قطعا شما بیش از هر کسی با ظرفیت‌های این استان در حوزه‌های مختلف آشنا هستید که بهره‌گیری از این ظرفیت‌ها در حوزه‌های مختلف نقش مهمی در توسعه و آبادانی و همچنین رفع محرومیت در این استان خواهد داشت.

وی تصریح کرد: در کنار این ظرفیت‌ها ما نیز با توجه به دلبستگی و وابستگی که بنا به دلایلی به استان داریم، سعی خواهیم کرد آن را با نگاه ویژه‌تری ببینیم.

به گفته رئیس کمیته امداد، اقداماتی که در طول دولت‌های مختلف در بحث توسعه استان کردستان از جمله ساخت سدها و نیروگاه‌های مختلف صورت گرفته، بستر توسعه و آبادانی را در آن به بهترین نحو فراهم کرده است.

وی گفت: اینکه نخستین مراسم حضور رسمی خود در پست رئیس کمیته امداد کشور را شرکت در جشن کارآفرینان کردستان قرار داده‌ام نشان از نگاه ویژه به این استان است.

فتاح با بیان اینکه سعی داریم با احصای نیازهای مهم نیازمندان در هر منطقه و استانی بسترهای لازم را برای توانمندسازی آنان با حفظ کرامت این قشر فراهم کنیم،افزود: مجتمع اقتصادی کمیته امداد از ظرفیت‌های خوب این نهاد است که در بستر این مجتمع، ظرفیت‌های موجود در استان‌ها بکارگیری می‌شود.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) با بیان اینکه امدادرسانی به نیازمندان وظیفه ذاتی کمیته امداد است، گفت: ورود این نهاد در زمینه ایجاد اشتغال با هدف فراهم کردن بسترهای لازم برای توانمندسازی با عزت مددجویان است.

رئیس کمیته امداد با تاکید بر ساخت مسکن و توجه به مسائل فرهنگی در راستای توانمندسازی مددجویان تحت حمایت این نهاد،ادامه داد: اتخاذ ساز و کارهای مطلوب از جمله بهره‌مندی آنان از ظرفیت بیمه‌های تامین اجتماعی را از راه‌های جلوگیری از آمار روبه رشد جامعه هدف این نهاد است.

وی افزود: کمیته امداد هیچ سهمی در تولید این مددجویان ندارد و عوامل دیگر از جمله فوت و یا از کارافتادگی سرپرست خانوار موجب افزایش روز به روز جامعه هدف و مشتریان این نهاد شده است.

وی خواستار حمایت مدیریت اجرایی استان در بحث پرداخت حق بیمه مددجویان واجد شرایط تحت پوشش این نهاد در کردستان شد و گفت: اکنون 6 هزار نفر از مددجویان تحت حمایت کمیته امداد در کردستان از بیمه تامین اجتماعی بهره‌مند هستند و امیدواریم با حمایت دولت بتوانیم تعداد بیشتری را از مزایای بیمه اجتماعی بهره‌مند کنیم.

وی اساسی‌ترین کمک دولت به مددجویان تحت حمایت این نهاد را در پرداخت حق بیمه آنان و اختصاص زمین برای ساخت مسکن عنوان کرد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری