کد خبر: ۱۰۹۶۱۰
تاریخ انتشار: ۰۶ خرداد ۱۳۹۴ - ۰۴:۱۱
رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) در جمع امدادگران حوزه توسعه مشارکتهای مردمی این نهاد با بیان اینکه تمام کشور با کمیته امداد همراه است،گفت:در نگاه سیستمی امداد،مشکل و تهدید بیرونی وجود ندارد و همه آماده کمک به امداد هستند.

به گزارش کمیته امداد امام خمینی(ره)، سید پرویز فتاح در این جلسه با بیان اینکه این نهاد کارهای بزرگی را برای نیازمندان انجام داده و باعث احیای زندگی بسیاری از افراد شده است،گفت: بدون تردید اگر امداد نبود زندگی خیلی از افراد فاجعه بار می شد.

فتاح با تاکید بر عمل صالح و نیت الهی در انجام امور،ادامه داد: رفتار مومن بیش از سخن آن اثر دارد،عمل مومن باید مبلغ کارش باشد؛اگر کارمان را درست انجام دهیم؛خداوند متعال مبلغ خواهد بود و باعث ارتقاء ما می شود.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) با بیان اینکه تمام کشور با کمیته امداد همراه است،ادامه داد: در نگاه سیستمی امداد،مشکل و تهدید بیرونی وجود ندارد و همه آماده کمک به امداد هستند و ما نیز باید با روشها و کار درست مردم را همراه خود و در جهت اعتمادسازی حرکت کنیم.

وی در ارتباط با ساماندهی و نظارت بر خیریه ها،اظهار کرد: خیریه ها به عنوان رقیب این نهاد محسوب نمی شوند؛کار مردم به دست مردم است؛ هنر ما ساماندهی خیریه ها است و ما تعامل خوبی با خیریه ها خواهیم داشت.

وی کار حوزه مشارکتها را از جنس مددکاری عنوان کرد و یادآور شد:تجلی روح اسلامی ما در نیکوکاری و کمک به همنوع و هدف ما نیز توسعه این امر است که اساس آن اعتمادسازی است.

فتاح بر همراهی و هم افزایی بیشتر حوزه حمایت و سلامت خانواده و حوزه توسعه مشارکتهای مردمی با توجه به نوع کار هر دو حوزه تاکید کرد و گفت:نیکوکاران باید از آثار کمکهایشان به نیازمندان اطلاع پیدا کنند.

وی خاطر نشان کرد: اگر اعتماد مردم را می خواهیم باید به حساسیتهای مردم توجه داشته باشیم.ما وابسته به اعتماد مردمی هستیم.

فتاح  هدف این نهاد را توانمندسازی مددجویان و از تحت حمایت خارج کردن آنان عنوان کرد و افزود: باید مستمری را هدایت شده به مددجویان بدهیم و مشکل مسکن،تحصیل فرزندان مددجویان،بیمه تامین اجتماعی و درمان افراد تحت حمایت را حل کنیم.

نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری