کد خبر: ۱۰۹۵۰۸
تاریخ انتشار: ۰۵ خرداد ۱۳۹۴ - ۰۳:۵۱
رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل بازرسی ، نظارت و رسیدگی به شکایات این نهاد تصمیم گیری های موثر را حاصل بازرسی های دقیق برشمرد و افزود : ادارات کل استانها باید از اختیارات لازم در امور اجرایی برخوردار باشند.

به گزارش کمیته امداد امام خمینی(ره)، سید پرویز فتاح در این مراسم از حوزه بازرسی و نظارت به عنوان یکی از مهم ترین ارکان مدیریتی در این نهاد الهی یاد کرد و گفت: افرادی که در حوزه بازرسی مرکز استانها و شهرستانها خدمت می کنند، باید سالم ترین ، مسلط ترین و دلسوز ترین باشند.

وی افزود : عملکرد حوزه نظارت و بازرسی باید به گونه ای باشد که ادارات کل استانها احساس کنند بازرسی ها مزاحم و دست و پاگیر نیستند؛ بلکه موثر بوده و در کشف نکات و اشکالات و رفع آنها بدرستی عمل می نمایند.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) تصریح کرد: نگاه هوشمندانه ، منصفانه و دقیق در مورد افراد و در برابر سایر بخشهای سازمانی لازمه حرکت منطقی و درست اعمال بازرسی ها است که در تمام دنیا به آن معترفند؛ زیرا بوسیله آن می توان افراد را کنترل و از ایجاد انحرافات در سازمانها جلوگیری کرد.

وی با بیان اینکه حوزه نظارت و بازرسی از حمایت کامل ریاست این نهاد برخوردار است،ادامه داد: به هیچ عنوان از تخلفات دفاع نمی کنیم و روش های کشف تخلف در این حوزه باید سریع و دقیق باشد تا بتواند نقش موثر و پیشگیرانه خود را از وقوع جرائم و تخلفات ایفا نماید.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) یادآور شد: اگرچه این نهاد الهی زیر نظر مقام عظمای ولایت هدایت گردیده و به انجام وظایف خود مشغول است؛ لیکن موظف به همکاری با سایر قوا بوده و حوزه نظارت و بازرسی باید در انجام امور خود همکاری شایسته ای با سایر دستگاههای نظارتی و محاسباتی کشور داشته باشد.

وی ضمن تاکید بر استفاده از تمام تجربیات خوب و موفق گذشته در این حوزه خواستار بهره مندی از روش های نوین در این بخش شد و افزود: باید از توان نیروهای متعهد و متخصص این حوزه در جهت انجام مطلوب تر ماموریتها استفاده کرد.

فتاح بهینه سازی نظام های موثر نظارتی، کنترلی و بازرسی و توسعه فرهنگ و سلامت محیط کار مبتنی بررعایت تقوا در عمل و صیانت از منافع محرومان، تقویت نظارت بر عملکردها، برخورد جدی با منکرات و مفاسد اداری و نهادینه سازی وجدان کاری و انضباط و امانت داری را جزء لاینفک وظایف حوزه نظارت و بازرسی برشمرد.

در پایان این مراسم با اهداء لوح تقدیر از خدمات صفری مدیرکل اسبق نظارت و بازرسی این نهاد قدردانی شد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری