کد خبر: ۱۰۹۲۹۷
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۳۹۴ - ۰۲:۵۴
علی لاریجانی:
رییس مجلس شورای اسلامی بر استفاده از تمامی ظرفیت های دیپلماسی برای حل مسایل هسته ای تاکید کرد و گفت: رویکرد ما استفاده از تمامی ظرفیت ها برای حل موضوعات هسته ای، بین المللی و منطقه ای است.

به گزارش اعتدال به نقل از ایرنا، علی لاریجانی روز یکشنبه در مراسم تجلیل از جانبازان مجلس شورای اسلامی با بیان این که سه موضوع اقتصادی، مساله هسته ای و اتفاقات منطقه مشکلات کنونی کشور ما است، افزود: در منطقه با موجوداتی وحشی روبه رو هستیم که تیغ خود را بر روی مسلمانان می کشند و اگر به اتفاقات سوریه و یمن نگاه کنیم وضعیت به شکلی است که به جای این که با آمریکایی ها مبارزه کنند با مسلمانان که برادران آن ها هستند، مبارزه می کنند.

وی تاکید کرد: با توجه به شرایطی که گفته شد، امروز می فهمیم راهی که امام (ره) پیش روی ما گذاشته که باید به خود و توان داخلی اتکا کنیم یک سرمایه است.

رییس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که حضور جانبازان در کسوت نمایندگی و کارمندی در مجلس شورای اسلامی افتخاری بزرگ محسوب می شود، اضافه کرد: تعداد قابل توجهی از آزادگان و جانبازان در مجلس هستند که این نشان می دهد حرکت جمهوری اسلامی در تمامی مسایل مهم و حل آن ها، به سمت استفاده از نیروهای مومن و فداکار است.

رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که جانبازان کشور مدال ایثارگری را بر سینه دارند، ادامه داد: باید از این افراد در قوه مجریه و مقننه استفاده کرد.

لاریجانی خاطرنشان کرد: یکی از کارهای مهمی که مجلس شورای اسلامی در بحث ایثارگران انجام شده است، تصویب قانون مهم جامع ایثارگران بود که باید همه مردم از آن استفاده کنند.

وی یکی از گردنه های مهم انقلاب را دفاع مقدس دانست و خاطرنشان کرد: فتح خرمشهر یکی از قله هایی بود که ملت بزرگ ایران آن را پشت سر گذاشت و یکی از دلایل توفیق آن استفاده از نیروهای فداکار بود.

نماینده مردم قم در مجلس با بیان این که پس از عزل بنی صدر جبهه ها از نیروهای انقلابی سر ریز شد، ادامه داد: وقتی فضای سیاسی و جنگی کشور عوض شد، حضور نیروهای انقلابی در جبهه های جنگ پررنگ تر و پیروزی های بزرگی رخ داد که فتح خرمشهر نیز با اتکا به همین نیروها فضای جنگ را به نفع نظام اسلامی عوض کرد.

پیش از سخنان لاریجانی، غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی به نمایندگی از جانبازان و نمایندگان جانباز گزارشی درباره اقدامات مجلس در زمینه ایثارگران ارایه داد.

در این مراسم رییس مجلس با اهدای لوحی به جانبازان نماینده و کارکنان ایثارگر مجلس، از آنان تقدیر کرد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری