کد خبر: ۱۰۸۱۷۴
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۴ - ۰۸:۴۳
مالزی روز سه شنبه افشا کرد که شش تروریست این کشور در عراق و سوریه در عملیات انتحاری به هلاکت رسیدند.

به گزارش اعتدال به نقل از ایرنا، ایوب خان مایدین، رییس بخش ویژه مبارزه با تروریسم پلیس مالزی گفت که 11 نفر از تروریست های مالزی پس از پیوستن به گروه داعش کشته شده اند که شش نفر از این افراد در عملیات انتحاری در سوریه و عراق به هلاکت رسیدند.

وی با تاکید بر اینکه گروه های تروریستی از مفاهیم اسلامی مانند جهاد و شهادت سوء استفاده کرده و افراط گرایان را ترغیب به عملیات انتحاری می کنند، گفت که این تروریست ها مفهوم متفاوتی از عملیات و اقدامات خود در انفجارهای انتحاری دارند.

به نوشته تارنمای استار، رییس بخش ویژه مبارزه با تروریسم پلیس مالزی، گفت که اجساد این 11 تروریست مالزیایی را به رغم تایید شدن کشته شدنشان نمی توان به مالزی منتقل کرد.

براساس آمار رسمی دولت مالزی، تاکنون بیش از 100 نفر از اتباع این کشور به گروه تروریستی داعش پیوسته اند، هر چند این مقام پلیس مالزی امروز این تعداد را افزودن بر 80 نفر اعلام و تاکید کرد این آمار می تواند بیشتر هم باشد.

وی همچنین در نشستی با حضور خبرنگاران، به حضور گروهی از زنان مالزی در بین گروه تروریستی داعش اشاره کرد و گفت این زنان به وسیله داعش مورد سوء استفاده قرار می گیرند.

ایوب خان گفت: بسیاری از زنانی که تحت تاثیر گروه تروریستی داعش قرار گرفته و به آن پیوسته اند، تبدیل به بردگان جنسی شده اند.

بسیاری از کارشناسان معتقدند داعش دست پرورده غرب و همپیمانان منطقه ای آمریکا است که جنایات هولناکی را در سوریه و عراق مرتکب شده است.

تصاویر منتشر شده از مناطق پاکسازی شده بلندی های القلمون سوریه از گروه های تروریستی نیز رد پای آل سعود در این منطقه و حمایت آن از داعش و جبهه النصره را به وضوح اثبات می کند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری