کد خبر: ۱۰۵۸۸۸
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردين ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۳
دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: تجاوز عربستان به یمن فارغ از منشور ملل متحد و اصول همزیستی مسالمت آمیز است و موجب انحراف جهان اسلام و استهلاک توان درونی و ظرفیت های درونی جهان اسلام می شود.
علی شمخانی در حاشیه مراسم بزرگداشت شهدای عراقی که در تالار اندیشه برگزار شد در جمع خبرنگاران افزود: متاسفانه عربستان دچار یک خبط بزرگ تاریخی شد و این بدعت به طور قطع انتهایی غیر از زیان و ضرر برای آنها نخواهد داشت. دبیر شورای عالی امنیت ملی همچنین با بیان اینکه ایران، عراق قدرتمند و مستقل را جزئی از راهبرد خودش می داند ، گفت: تبلیغاتی با هدف جلوگیری از نقش آفرینی عراق در جهان عرب و اسلام انجام می شود که ایران ، سیاست عراق را مختل می کند ، اما ایران نیازمند نیست که سیاست عراق را تحت تاثیر خودش قرار دهد بلکه ایران برای استقلال عراق ، پیش از آنکه داعشی ها بر بغداد حکومت کنند شهدایی تقدیم کرده است.

شمخانی اظهارداشت: ایران هیچ نفع مادی و جغرافیایی از عراق در ذهن خودش ندارد . وی ادامه داد: زمانی که موضوع اصلی همه ما نقش آفرینی در جهان اسلام باشد، به طور قطع بلندگوهای تبلیغاتی در این خصوص خاموش خواهند شد . دراین مراسم که به مناسبت سی و پنجمین سالروز شهادت آیت الله العظمی سیدمحمدباقر صدر و خواهر گرامیشان و دوازدهمین سالروز شهادت شهید محراب آیت الله سیدمحمد باقر حکیم و ششمین سالگرد ارتحال مجاهد نستوه حجت الاسلام و المسلمین سید عبدالعزیز حکیم برگزارشد جمع زیادی از مسوولان احزاب و گروه ها وعراقی های مقیم ایران حضور داشتند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری