کد خبر: ۱۰۵۴۸۵
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردين ۱۳۹۴ - ۱۹:۴۳
حساب کاربری شبکه خبری العالم روی توییتر و شبکه یوتیوب توسط عربستان سعودی هک و به صورت موقت از فعالیت خارج شد.
حساب کاربری شبکه خبری العالم روی توییتر و شبکه یوتیوب توسط عربستان سعودی هک و به صورت موقت از فعالیت خارج شد.

به گزارش العالم، هکرهای وابسته به حاکمان سعودی با این اقدام برنامه‌ریزی شده خبر کذبی روی صفحه اول توییتر العالم قراردادند تا آن را به این شبکه منتسب کنند.

مسوولان العالم تاکید کردند که تلاش برای بازگرداندن حساب کاربری این شبکه روی توییتر به حالت عادی ادامه دارد.

هکرها با دسترسی به حساب کاربری توییتر العالم، خبر کذبی در باره شهادت عبد الملک الحوثی رهبر جنبش انصار الله روی این صفحه قراردادند.

فعالیت حرفه ای شبکه خبری العالم درباره تجاوز عربستان به یمن درهفته های اخیر موجب خشم گسترده سعودی ها از این شبکه شده است. عربستان سعودی با برخورداری از کمترین سطح آزادی‌های مدنی و سیاسی، هرگونه فعالیت در مسیر افشای وضعیت داخل آن کشور و سیاست های مخرب آن در منطقه را سرکوب می کند.

ارائه آمار و ارقام کشتار بی سابقه مردم یمن در بمباران های دو هفته گذشته هواپیماهای سعودی که با همراهی آمریکا و رژیم صهیونیستی انجام می شود و انعکاس مخالفت های گسترده افکار عمومی جهانی به این حملات موجب خشم و ناراحتی حاکمان ریاض شده و به هر طریق تلاش می کنند ، مانع اینگونه فعالیت ها شوند.

فعالیت هایی از جمله قطع پخش شبکه العالم روی ماهواره های نایل ست و عرب ست و فشار برای بستن دفتر این شبکه در قاهره و امان، عدم اجازه فعالیت خبرنگاران العالم در عربستان، مراکش و بحرین محدودیت‌های فزاینده در انجام فعالیت خبری العالم در فلسطین اشغالی، یمن و بحرین نیز پیش از این بخشی از تلاش ارتجاع عرب و منطقه برای ممانعت از انعکاس صدای واقعی مردم از طریق شبکه العالم بوده است.

پایگاه خبری شبکه العالم همچنین نوشته است: رسانه‌های وهابی و تکفیری وابسته به عربستان سعودی در اقدامی حساب شده با دنباله‌روی از هک برنامه‌ریزی شده حساب کاربری العالم، خبر کذب قرار گرفته روی توییتر را منعکس کردند.

 
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری