کد خبر: ۱۰۳۴۱۶
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۴:۲۰
در نتیجه نظرسنجی پرسش‌نامه‌ای جشنواره فیلم فجر، اصغر فرهادی، ابراهیم حاتمی کیا، کمال تبریزی به ترتیب بهترین کارگردانان از نگاه تماشاگران سی و سومین جشنواره فیلم فجر بودند.
خانه سینما در دومین دوره برگزاری رای تماشاگران نظرسنجی پرسشنامه‌ای را تنظیم و به فرجام رساند و به مقامات سینمایی گزارش داد.


چکیده‌ای از پاسخ‌ها بدین شرح است:
اصغر فرهادی ، ابراهیم حاتمی‌کیا، کمال تبریزی بهترین کارگردانان از نگاه تماشاگران هستند. از نگاه پاسخ‌دهندگان پرویز پرستویی، شهاب حسینی، لیلا حاتمی، حامد بهداد و رضا کیانیان به ترتیب بازیگران مورد علاقه تماشاگران هستند.


**

35 درصد از پاسخ دهندگان یک‌بار در ماه به سینما می‌روند.
31 درصد از آنان در هر فصل یک‌بار به سینما می‌روند.
18 درصد از پاسخ دهندگان هر هفته یک‌بار به سینما می‌روند.

**


90 درصد از پاسخ دهندگان از امکان بُن‌های تخفیف یا بلیط سازمانی برای تماشای فیلم در سینما برخوردار نیستند.

**


سینمای آزادی، سینمای ملت، سینمافرهنگ به ترتیب رتبه‌های نخست تا سوم را به عنوان بهترین سینما از نگاه تماشاگران به خود اختصاص داده‌اند.


**

33 درصد از پاسخ دهندگان علاقمند به تماشای فیلمهای اجتماعی هستند و 23 درصد آنها به فیلمهای درام علاقمندند ، 14 درصد نیز علاقمند به فیلمهای کمدی هستند. 39 درصد از پاسخ دهندگان کارگردانان فیلم را به عنوان عامل ترغیب به تماشای فیلم عنوان کرده‌اند. 28 درصد بازیگران را عامل نخست ترغیب تماشا فیلم دانستند.


**


نیمی از پاسخ دهندگان از اینترنت فیلم و سریال دانلود می‌کنند.


**


57 درصد از پاسخ دهندگان روزهای پنج شنبه و جمعه را مناسب تماشای فیلم می‌دانند. 37 درصد از آنان نیز روزهای سه شنبه (نیم بها) را مناسب دانسته‌اند.


**
 پاسخ دهندگان این نظرسنجی 51 درصد زن و 49 درصد مرد بوده اند و در سینماهای آزادی، فرهنگ، استقلال، ملت، فلسطین، ماندانا، شکوفه، کوروش، کیان، زندگی، تماشا، به شیوه ی پرسشگری و پرسشنامه کتبی در دوره جشنواره فیلم فجر انجام شده است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری