کد خبر: ۱۰۲۵۱۲
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۳ - ۲۰:۳۳
سخنرانی نتانیاهو در گنگره
سخنرانی نتانیاهو در گنگره آغاز شد. بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی بدون هماهنگی با دولت آمریکا و بدون اطلاع دموکرات‌های کنگره این سخنرانی را برنامه‌ریزی کرده و انتقادهای گسترده‌ای را برانگیخته است.سخنرانی وی در حالی ایراد می شود که اعضای کنگره به صورت ممتد و به صورت ایستاده تشویق می شود.

سخنرانی نتانیاهو در گنگره آغاز شد. بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی بدون هماهنگی با دولت آمریکا و بدون اطلاع دموکرات‌های کنگره این سخنرانی را برنامه‌ریزی کرده و انتقادهای گسترده‌ای را برانگیخته است.سخنرانی وی در حالی ایراد می شود که اعضای کنگره به صورت ممتد و به صورت ایستاده تشویق می شود.

به گزارش تابناک؛ نتانیاهو  در آغاز سخنرانی اعلام کرد که سخنرانی وی در  کنگره به هیچ وجه سیاسی نیست.وی ادامه داد که ایران تهدیدی برای ثبات در منطقه است و رهبری ایران به صراحت در تویتر خواستار از بین رفتن (رژیم) اسرائیل می شود.

مهمترین نکات این سخنرانی در ادامه مشاهده می نمایید:

_ایران تهدیدی برای تمام جهان است و اگر به سلاح اتمی دست پیدا کند، دنیا را تهدید می کند.

_حمایت ایران از حماس در غزه، حزب الله در لبنان و حکومت بشار اسد در سوریه، نمونه حمایت ایران از تروریسم است

_ما از تمام کارهایی که اوباما برای اسرائیل انجام داده تشکر می‌کنم.


_اوباما هنگام حملات حماس و تهدید سفارت اسرائیل در قاهره از ما حمایت کرد.


_از حمایت کنگره از سپر دفاع موشکی گنبد آهنین قدردانی می‌کنیم.


_نتانیاهو مدعی شد که رهبر ایران به زبان انگلیسی توئیت می‌کند که طی آن اعلام کرده که اسرائیل باید نابود شود.


_ایران نه تنها برای اسرائیل بلکه برای تمام جهان تهدید است.


_ایران بر چهار پایتخت بغداد، بیروت، صنعاء و دمشق سیطره یافته است.

_ گمان نمی کنم در پایان دوره ده ساله این توافق، حکومت ایران حکومت بهتری شده باشد.

_نتانیاهو به گفته آیت الله خامنه ای در مورد ظرفیت غنی سازی که ایران لازم دارد (190 هزار سو) اشاره کرد و در مورد آن هشدار داد.

_نخست وزیر اسرائیل نمونه های مخفی کاری ایران در برنامه اتمی خود را یادآوری کرد و گفت که ایران در گذشته هم چند بار بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی را بیرون کرده و فعالیت های خود را از سر گرفته است.

نتانیاهو می گوید که ایران با این توافق احتمالی، توانایی اتمی خود را حفظ می کند و زمان فرار اتمی در ایران یک سال یا کمتر خواهد بود.

_ توافقی که قدرتهای جهانی و ایران بر سر آن مذاکره می کنند، مانع دست یابی ایران به بمب اتمی نخواهد شد.

_بدترین چیزی که ممکن است برای دنیا اتفاق بیفتد، ازدواج اسلامگرایی مسلح و بمب اتمی است.

_توافق هسته‌ای پیشنهاد شده به ایران امتیازهایی را به تهران خواهد داد.
_ توافق هسته‌ای با ایران یک توافق بد است و نباید توافق کنیم

_توافق هسته‌ای پیشنهاد شده به ایران امتیازهایی را به تهران خواهد داد.

_رژیم ایران همچنان افراطی بوده و همچنان شعار "مرگ بر آمریکا" می‌دهد.


_رژیم کنونی در ایران همواره دشمن آمریکا خواهد بود.


_زمانی که موضوع به ایران و داعش می‌رسد، دشمن دشمن شما همچنان دشمن شما است.


_شکست دادن داعش اما اجازه دادن به ایران برای دستیابی به سلاح هسته‌ای به معنای برنده شدن در نبرد اما شکست خوردن در جنگ است.

_می گویند که جایگزین این توافق جنگ است، من مخالفم، جایگزین آن توافقی بهتر است که با حفظ فشار بر ایران به دست خواهد آمد.

_یک سال است که می گویند توافق نکردن بهتر از یک توافق بد است. خب! این این توافق یک توافق خیلی بد است و بهتر است که سر نگیرد.

_از تهدید ایران به ترک مذاکرات نترسید، آنها بیشتر به مذاکرات احتیاج دارند و به میز باز خواهد گشت.

_می گویند که دانش هسته ای را نمی توان از ایران گرفت، اما بدون تجهیزات و تأسیسات که نمی تواند کاری بکند.

_اگر ایران رفتار خود را تغییر نداد، نباید تحریم ها و محدودیت ها علیه آن رفع شود. اگر ایران می خواهد مثل یک کشور عادی با آن رفتار شود، باید مثل یک کشور عادی هم رفتار کند.

_قبل از رفع تحریم ها باید ایران سه کار بکند: اول تهاجم به همسایگان خود را متوقف کند، دوم از تروریسم در دنیا حمایت نکند، سوم باید تهدید به نابودی اسرائیل را متوقف کند.

_ آژانس بین المللی انرژی اتمی روز گذشته دوباره اعلام کرد که ایران همچنان در شفاف  سازی درباره برنامه هسته‌ای نظامی امتناع می‌کند و ایران نه یک بار بلکه دوبار تاسیسات هسته‌ای مخفیانه در نطنز و قم ایجاد کرده، تاسیساتی که حتی کسی از ایجاد آن خبر نداشت.
_حتی اگر اسرائیل مجبور شود به تنهایی بایستد، به تنهایی خواهد ایستاد. اما می دانم که آمریکا در کنار اسرائیل خواهد ایستاد و از اسرائیل حمایت خواهد کرد.

_می گویند که جایگزین این توافق جنگ است، من مخالفم، جایگزین آن توافقی بهتر است که با حفظ فشار بر ایران به دست خواهد آمد.

_اگر ایران می خواهد مانند یک کشور معمولی با ‌آن رفتار شود باید از «سیاست متجاوزانه در خاورمیانه، حمایت از تروریسم و خواست نابودی اسرائیل »، دست بردارد.

_ایران نه تنها بازرسان را شکست داد بلکه بازی بسیار خوبی برای مخفی کاری و فریب آنها انجام داد. ایران نیز همانند کره شمالی بازرسان بین المللی را شکست داد و این اقدام را در سال‌های 2005، 2006 و 2010 انجام داده بود. ایران همانند کره شمالی قفل‌ها را شکست و دوربین‌ها را خاموش کرد و الان نیز هشدار می‌دهیم که طی 5 سال کره شمالی زرادخانه‌ای با 100 بمب اتمی خواهد داشت

_زمانیکه مردم یهود در مقابل حاکمان جنایتکار سکوت می‌کردند گذشته. ما حالا می‌توانیم از خود دفاع کنیم حتی شده به تنهایی.
_نتانیاهو با اشاره به حضور یکی از بازماندگان هولوکاست در جلسه سخنرانی، گفت که نباید اجازه داد چنین وقایعی تکرار شود.

_ایران حتی حاضر به گفت و گو درباره برنامه موشکی خودش نیست.

  واکنش‌ها به سخنرانی نتانیاهو

ـ یک مقام کاخ سفید در واکنش به سخنرانی نتانیاهو به سی‌ان‌ان گفته: حتی یک ایده و جایگزین جدید در سخنرانی نخست وزیر اسرائیل نبود، همه‌اش شعار بود.

ـ قیمت نفت پس از سخنرانی نخست وزیر اسرائیل در کنگره آمریکا بالا رفت. قیت هر بشکه نفت خام برنت بلافاصله پس از سخنرانی آقای نتانیاهو با ۲ دلار و ۲۷ سنت افزایش به ۶۱ دلار و ۸۱ سنت رسید.

ـ در رسانه‌ها گفته می‌شود، بر خلاف تصور که قرار بود نتانیاهو حرف‌های مهم در این سخنرانی بزند،این سخنرانی هیچ نکته جدیدی نداشت و موضوع سخنرانی بیشتر ترس از قدرت ایران بود تا موضوع هسته‌ای ایران.

ـ حسین موسویان در صدای آمریکا در پاسخ به ادعاهای نتانیاهو: ایران تا به حال به هیچ کشوری حمله نکرده در حالی که اسرائیل به شش کشور حمله کرده است. عدم توافق منجر به توقف مذاکرات، گسترده شدن فعالیت‌های هسته‌ای ایران و در صورت حمله خروج ایران از NPT خواهد شد.
 

 

نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری