کد خبر: ۱۰۱۰۳۹
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۳:۰۸
یک مقام مسئول در وزارت جهادکشاورزی گفت: میوه‌های خارجی موجود در بازار مجوز واردات، گواهی‌ها و استانداردهای لازم را ندارند و به مردم توصیه می‌کنیم از مصرف این میوه‌ها خودداری کنند.
به گزارش اعتدال، جهانگیر عرب در مورد عرضه میوه‌های خارجی مانند نارنگی در کشور اظهار داشت: اگر در بازار میوه خارجی وجود دارد، قطعا واردات این میوه مجوزی از وزارت جهادکشاورزی ندارد.

وی تصریح کرد: چون این محصولات گواهی‌ها و استانداردهای لازم را ندارند، به مردم توصیه می‌کنیم از مصرف این میوه‌ها خودداری کنند.

عرب تاکید کرد: کیفیت میوه‌های تولید داخل بسیار بالاست و حجم بالای صادرات این محصولات بیانگر آن است که میوه‌های تولید داخل دارای استانداردهای بین المللی هستند، در غیر این صورت به این راحتی نمی‌توانستیم آن‌ها را صادر کنیم.

وی با بیان اینکه تنها واردات میوه‌هایی که در داخل تولید نمی‌شود مانند موز، آناناس و نارگیل مجوز دارد، گفت: مردم مراقب باشند میوه‌های سالم مصرف کنند و اگر آنها از خرید محصولات غیرمجاز خارجی خودداری کنند، قیمت این محصولات نیز در بازار مصرف افت می‌کند.

گرانی میوه به معنای کمبود آن نیست

قائم مقام معاون وزیر جهادکشاورزی در امور باغبانی در مورد ذخیره‌سازی میوه شب عید گفت: این موضوع بارها مورد ارزیابی قرار گرفته و ما در سال ۹۳ میزان تولید محصولات باغی‌مان به ویژه سیب درختی و مرکبات بیش از مصرف سرانه کشور است؛ در نتیجه هیچ نیازی به واردات نداریم.

عرب با اشاره به اینکه این مساله بسیار شفاف و روشن است،در مورد علت گرانی برخی اقلام میوه اضافه کرد: به تدریج کسانی که میوه برای شب عید ذخیره کرده‌اند عرضه خود را کاهش می‌دهند تا محصولشان را در آستانه ایام عید به بازار عرضه کنند که این مساله مقداری بر جوبازار تاثیر می‌گذارد اما این به معنای کمبود میوه نیست.

وی تاکید کرد: میزان میوه ذخیره شده برای شب عید امسال بیشتر از میزان ذخایر سال قبل است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری