کد خبر: ۱۰۰۰۴۶
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۰:۴۳
تغییرات اخیر در کشور عربستان ، بحث و جنجال های زیادی بر روی پایگاه های ارتباط جمعی ایجاد کرد، به ویژه این که پایگاهی همچون توییتر به منبری برای اعلان بیعت با پادشاه جدید و ولی عهد و جایگزینی برای صندوق های انتخاباتی تبدیل گردید.

به گزارش پایگاه القدس العربی، بیعت بر روی توییتر در روزهای اخیر به پدیده ای جدید تبدیل شد به طوری که ده ها هزار نفر از فعالان و کاربران  اینترنتی خود  را به اعلان بیعت با پادشاه جدید و شاهزاده مقرن بن عبدالعزیز به عنوان ولی عهد مشغول کردند.


از میان سایر بیعت ها، بیعت شاهزاده « الولید بن طلال» به یک موضوع جنجال برانگیز بر روی تبدیل شد، زیرا وی با ملک سلمان به عنوان پادشاه و مقرن بن عبدالعزیز به عنوان ولیعهد بیعت کرد اما از بیعت کردن با شاهزاده محمد بن نایف به عنوان جانشین ولیعهد خودداری نمود و این نشان داد که وی با جانشینی محمد بن نایف مخالف است.


بیعت کردن روحانی مشهور سعودی « محمد العریفی» بر روی پایگاه اینترنتی نیز توجه تعدادی از کاربران را به خود جلب کرد. در حالی که پروفایل ملک سلمان به عنوان پادشاه عربستان تنها از سوی 1.75 میلیون نفر دنبال می شود، پروفایل العریفی بر روی توییتر ده برابر آن دنبال کننده دارد.


ملک سلمان در زمان ولی عهدی وارد پایگاه توییتر شد، اما اولین پادشاه سعودی است که پیام های خود را از طریق پایگاه های ارتباط جمعی به شهروندان می رساند.


لازم به یادآوری است که اعلام موافقت و پذیرش حکومت های جدید در عربستان تنها از طریق « سیستم بیعت» صورت می گیرد ، به عنوان اولین گام، گروه خاصی از مسوولین دولتی با پادشاه جدید بیعت می کنند و در درجه دوم نوبت به سایر شهروندان می رسد . در این کشور پادشاه، نمایندگان و سایر اعضای کادر دولت از طریق انتخابات تعیین نمی شوند،  بلکه مردم با بیعت کردن موافقت خود با دستگاه دولتی جدید را  اعلام می کنند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری