کارت سوخت اهرمی برای جلوگیری از افزایش قاچاق

از انجاییکه افزایش قیمت دلار و ارز سبب مقرون به صرفه شدن قاچاق بنزین به کشورهای همسایه شده و افزایش روز افزون آن را شاهد هستیم، ضرورت استفاده از کارت سوخت شخصی برای جلوگیری از افزایش قاچاق دو چندان شده است.

تاثیر خروج ترامپ از برجام در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا

ترامپ برجامی که مورد توافق جامعه جهانی بوده را برهم زده اما چه جیزی را جایگزین آن کرده است. این موضوع قطعا در انتخابات آینده ریاست جمهوری آمریکا تاثیر می گذارد.

مصادره دارایی‌های ایران؛ واکنش احتمالی انگلیس به توقیف نفتکش

یک روزنامه انگلیسی از احتمال مصادره دارایی‌ها و تحریم ایران در واکنش به توقیف نفتکش بریتانیایی در خلیج فارس خب...

در حال حاضر از تحریم های داخلی رنج می بریم

کمتر از 10 تا 20 درصد طرح ها و لوایح در راستای حل مشکلات فعلی و فوری جامعه است. مجلس باید سیاست های کوتا...

نشانه های جدی از بروز اختلاف بین اروپا و آمریکای ترامپ

صدراعظم آلمان حملات دونالد ترامپ به چهار نماینده زن حزب دموکرات را به شدت محکوم کرد. تصمیمات ناگهانی ...

احمدی‌نژاد خواستار مذاکره مستقیم با ترامپ شد

احمدی‌نژاد می گوید: "صلح، اقتصاد و فرهنگ جهانی می‌تواند زمینه‌ساز همکاری ما با امریکا باشد. ما نیازمند مذاکره درباره مسائل اساسی با یکدیگر هستیم. این مهم‌تر از حیات یا مرگ برجام است".

ترامپ: اجازه مذاکره رند پاول با ظریف را دادم

رئیس جمهوری ایالات متحده تائید کرد که به یکی از سناتور های آمریکایی برای گفتگو با مقامات ایرانی برای کاهش تنش بین ایران و آمریکا اجازه داده است.

اصلاح الگوی مصرف در کشور نیازمند زیر ساخت است

عزم برای کاهش مصرف و اصلاح الگوی مصرف در کشور وجود دارد و گاهی اگر این اتفاق نمی افتد به دلیل این است که شرایط مهیا نیست و امکانات وجود ندارد.
توقیف دومین و سومین نفت کش بریتانیا صحت دارد؟

توقیف نفتکش انگلیسی در تنگه هرمز

روابط عمومی نیروی دریایی سپاه در اطلاعیه‌ای از توقیف یک فروند نفتکش انگلیسی در تنگه هرمز خبر داد. مدیرکل بنادر هرمزگان نیز گفت: گزارش هایی مبنی بر حادثه آفرینی نفتکش انگلیسی استنا ایمپرو دریافت کردیم و بنابراین از نیروهای نظامی درخواست کردیم که این نفتکش را به سمت لنگرگاه بندرعباس هدایت کنند تا بررسی های لازم انجام شود.

لزوم تغییر نحوه محاسبه سودبانکی از مرکب به ساده

پس از تصویب در بودجه سال 98 شورای نگهبان با محتوای آن مخالفت کرد که در این راستا با شورا چند جلسه برگزار کردیم، اما صحبت روسای بانک‌ها این بود که حذف ربح مرکب سبب هزینه عدم النفع برای نظام بانکی می شود و هزینه آن سنگین است.

آمریکا 12 فرد و شرکت مرتبط با برنامه هسته‌ای ایران را تحریم کرد

وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که 12 شخص و شرکت ایرانی، بلژیکی و چینی که در زمینه اشاعه هسته‌ای ایران فعالیت داشتند را تحریم کرده است.
ایران تکذیب کرد؛

ادعای ترامپ: یک پهپاد ایرانی را در تنگه هرمز ساقط کردیم

رئیس‌جمهور آمریکا دقایقی قبل مدعی شد نیروهای نظامی این کشور در تنگه هرمز، یک فروند هواپیمای بدون سرنشین ایرانی را در فاصله حدودا یک کیلومتری کشتی آمریکایی هدف قرار داده است.

ظریف: می‌توانیم تنگه هرمز را ببندیم اما نمی‌خواهیم

وزیر امور خارجه کشورمان در گفت‌وگویی مواضع ایران را درباره مسائل مروبط توافق هسته‌ای، فروش نفت ایران و تمایل دونالد ترامپ برای مذاکره با ایران تشریح کرد.
واکنش آمریکا و انگلیس به توقیف کشتی خارجی توسط سپاه؛

سپاه یک نفتکش خارجی را در خلیج فارس توقیف کرد

روابط عمومی منطقه یکم دریایی سپاه با اعلام خبر توقیف یک شناور خارجی حامل یک میلیون لیتر سوخت قاچاق در جنوب جزیره لارک در جزایر خلیج فارس ، ادعای رسانه های غربی مبنی بر توقیف هر گونه شناور دیگر توسط ایران را تکذیب کرد.

سرمایه گذاری خانواده ها در بورس، نشان توسعه یافتگی است

امروزه ثروتمندترین افراد کسانی نیستند که درآمد بالا یا نقدینگی زیادی دارند ، بلکه آنهایی هستند که مدیریت مالی صحيح داشته و سرمايه گذاري مناسب انجام مي دهند. یکی از منابع درآمد برای خانواده هایی که امكان و توان ايجاد و راه اندازی واحدهای تولیدی و كسب درآمد از اين نوع سرمايه گذاري را ندارند ، بازار سرمايه است. به اين ترتيب که سرمایه يا پس انداز خانواده را در بازارهای مالی کشور سرمایه گذاری کنند تا با این سرمایه گذاری، فعالان حوزه هاي تولید بتوانند از سرمایه خانواده ها بهره مند شوند و واحد تولیدی جديدي ایجاد یا توليدشان را گسترش دهند.
استراتژی خطرناک آمریکا جرقه درگیری نظامی با ایران؟

طرح جدید آمریکا برای محافظت از نفت کش های تجاری در خلیج فارس

آمریکا در نظر دارد دیپمات های خارجی را که در هفته جاری در واشنگتن اقامت دارند، در جریان طرح امنیتی جدید خود برای حفاظت از حمل و نقل دریایی در خلیج فارس قرار دهد. دولت ترامپ در حال برنامه ریزی برای اعزام کشتی های جنگی نیروی دریایی آمریکا برای اسکورت کردن نفت کش های تجاری به منظور محافظت از آن ها در مقابل حملات (ادعایی) ایران است.

علت مخالفت با اصلاح ساختار بودجه در زمان تدوین بودجه 98 چه بود؟

به دو دلیل در زمان تدوین بودجه با اصلاح ساختار آن مخالفت شد. برخی عنوان می کردند که آمریکا بیش از 3 تا 6 ماه نمی تواند این تحریم را ادامه دهد و کشورها با این کشور همراهی نمی کنند. برخی هم می گفتند که بودجه اصلاحی پالس به دشمن است و به این معناست که دشمن موفق شده است!

چرا با وجود منابع سرشار، میزان صادرات انرژی ایران کم است؟

بالا بودن مصرف در کشور نشان می دهد که ما الگوی مصرفی درستی نداریم و در این زمینه کار نکرده ایم. ما اگر کشوری بودیم که بهینه سازی مصرف داشتیم با منابع انرژی که داریم نه تنها انرژی مورد نیاز خودمان را تامین می کردیم بلکه جزو یکی از بزرگترین صادر کنندگان انرژی به دنیا بودیم.

رانت و مافیا مانع پیشرفت انرژی های نوین در کشور

مهمترین مشکل کشور ما رانت ها و استفاده هایی است که عده ای خاص از سوبسیدها می کنند. آنها پول دار هستد و اگر نخواهیم بگوییم مافیایی در این میان وجود دارد باید بگوییم که آنها نفوذ دارند و مانع از پیشرفت انرژی های نوین می شوند.

شبکه توزیع فرسوده، عامل اتلاف انرژی کشور است

در شبکه های توزیع به دلیل اینکه فرسوده اند شاهد هدر رفت هستیم. در بحث آب و برق این هدر رفت بیشتر است. در شبکه توزیع برق نوع کابل هایی که استفاده شده و عدم عایق بندی مناسب باعث پرت انرژی می شود. در کل شبکه توزیع در کشور فرسوده است و در برخی مواقع شبکه توزیع 20 ساله است و در سال های اخیر هم بهسازی، نوسازی و جایگزینی انجام نشده و همین امر موجب هدر رفت انرژی شده است.

دولت باید الگوی مصرف را در کشور ساماندهی کند

یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تاکیدکرد:دولتها باید الگوی مصرف را در کشور ساماندهی کنند و در این راستا دولتها باید از تجمل گرایی پرهیز کنند.

وقتی دولتی ها بازار کارتهای اجاره‌ای را داغ می کنند!

زیر مجموعه های وزارت صمت که هر روز با شاهکارهای خود از پراید گرفته تا محدود کردن تولیدکنندگان عملا ضمن اثبات ناکارآمدی خود ، آب به آسیاب دلالهای کارتهای اجاره‌ای بازرگانی ریخته به گونه ای که آنها پس از دیدن ناتوانی این وزارت خانه در رفع و رجوع نقصهای فنی ، مدعی شده اند که عملا وزارت صمت تمایلی به فعال نمودن کارتهای بازرگانی جدید ندارد و بهتر است به جای این همه دردسر کارت بازرگانی افراد دیگر را اجاره کنید!!

ادعای پمپئو: ایران آماده مذاکره بر سر برنامه موشکی خود است!

مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا نیز همچنین ادعا کرد که «ایران اعلام آمادگی کرده تا بر سر برنامه موشکی خود به مذاکره بپردازد» .
نماینده جیرفت در مجلس در گفت و گو با اعتدال:

هدر رفت انرژی در کشور به مراتب بیشتر از مصرف است

کشور دچار لجام گسیختگی در مصرف است و مصرف بی رویه موجب شده تا شاهد توسعه نامتوازنی در کشورمان باشیم.

کاهش تعهدات برجامی ادامه خواهد داشت

رهبری با انتقاد شدید از رفتار طلبکارانه اروپایی ها و عمل نکردن آنها به ۱۱ تعهد برجامی‎شان تأکید کردند: روند کاهش اجرای تعهدات ایران قطعاً ادامه خواهد یافت و توفیقات ملت و نظام جمهوری اسلامی در مقابل چشمان حسرت زده غربی ها روز به روز بیشتر خواهد شد.

موگرینی: مکانیسم ماشه را فعال نمی‌کنیم

مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا اعلام کرد که این اتحادیه تخطی ایران از برجام را سرپیچی اساسی از توافق هسته‌ای نمی‌داند و تمایلی برای راه‌اندازی مکانیسم ماشه ندارد.
عضو کمیسیون اصل نود مجلس در گفت و گو با اعتدال

از پورمختار به هیات نظارت شکایت می کنم/آرای نمایندگان را به زور از آنها می گرفتند

متاسفانه هیات رئیسه مجلس به درخواست 120 نماینده مجلس و اعتراض بنده در خصوص انتخاب رییس کمیسیون اصل نود توجه نکرد.
ظریف در گفت و گو با شبکه ان بی سی:

بازار ایران به روی شرکت‌های آمریکایی باز است

اگر آمریکا دنبال یک راه آبرومندانه برای خروج از این شرایط است، راه حل وجود دارد
اخبار داغ
تازه ترین خبر ها